Hizmetlerimiz

Outdoor Reklam

Markanızın, bulunduğunuz şehirde veya dilediğiniz farklı lokasyonlarda reklam panolarında yayınlanmasını, afişlerinin yer almasını veya video reklamlarının dönmesini ister misiniz? O halde gelin outdoor reklamlarınız için hem en cazip tasarım ve kurguya hem de reklam bütçenizi en hesaplı şekilde değerlendirebileceğiniz outdoor reklam seçeneklerine C Paragraf Basım Outdoor Reklam ile ulaşın. Daha fazla kişinin görebileceği ve ilgi göstereceği reklam alternatifleri ve kreatif çalışmalar için buradayız.

Dijital dünyada en fazla ilgi gören reklamlarla, yıllardır edindiği reklamcılık tecrübesini outdoor reklamlarla markaların başarısına yansıtan Paragraf Basım Outdoor Reklam, bugün onlarca marka için tasarımlarını ve outdoor reklam bağlantılarını sürdürüyor. Siz de bugünden itibaren kazanmaya başlayabilir, outdoor reklam tasarımlarınız için sürecin startını şimdi verebilirsiniz.

billboardlar

Cephe Giydirme

Paragraf Basım Cephe Giydirme

– Bina Cephe Kaplama/ Cephe Giydirme konusunda tam hizmeti vermektedir.
– Bina Cephe Kaplama / Cephe Giydirme ile ilgili tasarımı yapmakta
– Bina Cephe Kaplama / Cephe Giydirme ile ilgili dijital baskıları kendi bünyesinde bulunan dijital baskı makinelerinde basmakta
– Baskıdan alınan dijital baskı ile Bina Cephe Kaplama / Cephe Giydirme uygulama yapmaktadır

Bina Cephe Kaplama / Cephe Giydirme konusunda deneyimli tasarım ekibimiz talep edilen cephenin ölçülerini almakta ve gerekli görsel çalışmayı yapmaktadır.

Reklam ve pazarlama çalışmaları konusunda en etkin çalışmalardan biri olan Bina Cephe Kaplama/Cephe Giydirme çalışmaları, firmalar tarafından yoğun tercih edilen çalışmaların başında gelmektedir.

Bina Cephe Kaplama / Cephe Giydirmenin avantajları nedir?

– Binanızın cephesinde sürekli reklamınız olacaktır.
– Binanızın önünden, yakınından geçen herkese reklamlarınızı yapmış olacaksınız.
– Binanızın cephesindeki reklamınız bilboarda yapacağınız reklama göre çok daha ekonomiktir.
– Bina Cephe Kaplama / Cephe Giydirme talep ettiğiniz sıklıkla değiştirebileceğiniz bir çalışmadır.
– Bina Cephe Kaplama / Cephe Giydirme en az 3-4 yıl kalıcı olabilmektedir.
– Her türlü binaya, Bina Cephe Kaplama/Cephe Giydirme yapılabilmektedir.

duvar ve cephe reklamları

Dijital Baskı

Paragraf Dijital Baskı

Bildiğiniz gibi bugün insanların ihtiyaç duyduğu her konuda amatör ve profesyonelce yardım elini uzatan şahıs ya da firmalar vardır. Ancak bu ihtiyacınızı giderirken yaptıracağınız uygulamadan verim alabilmeniz için her koşulda uzman kişilerle çalışmayı tercih etmeniz sizlerin menfaatine sonuçlanacağı bilinmelidir. Bu nedenle merak ettiğiniz Paragraf Dijital Baskı için hem çalışacağınız firmanın hem de istediğiniz baskı modelinin fiyat farkı yaratacağını söyleyebiliriz. Kısıtlı bir bütçeye sahipseniz, bu doğrultuda sizler için daha az detay barındıran ama verim alacağınız bir çalışma yapılabilir. Bunun için yetkili birimle iletişime geçerek fikir almanız sizleri aydınlatacaktır.

Dijital Baskı

Dijital baskı var olan bir resmin ya da bilgisayarda hazırlanan bir tasarımın baskıya dönüşme şekline denmektedir. Eskiden daha basit ve zorlu koşullarda yapılan paragraf dijital günümüzün yüksek teknoloji imkanları sayesinde artık çok adetli ve kaliteli görsel ile yapılabilmektedir. Pek çok baskı yönteminin olmasına rağmen şirketlerin en fazla tercih ettiği baskı tekniği olarak karşımıza çıkan bu uygulama, tercih edilmesindeki neden tabi ki hem ekonomik hem de verim alınabilecek kaliteyi içermesinden gelmektedir. Eğer ki, sizlerde sektörünüzde firmanızın yaptığı işleri promosyon, el ilanı, broşür veya benzeri uygulamalarla tanıtmak isterseniz, en uygun yolun dijital baskıdan geçtiğini belirterek ilgili birimle zaman kaybetmeden iletişim kurmanızı tavsiye etmekteyiz.

adanada-Dijital-Baskı-Merkezi

Araç Giydirme

Araç Giydirme Ne Demektir ?

Araç giydirme araç üzerine uygulanan firmayı yansıtan reklam çalışmasına, Reklam sektöründe “Araç Giydirme ( Araç Kaplama )” denir. Araç giydirmeyi yapacak olan firmanın bu konuda tecrübeli olması çok önemlidir. Aracınıza zarar vermeden ve hatasız şekilde kaplamanın yapılması gerekirli daha sonrasında reklam değişikliği yada reklamın sökülmesi esnasında aracın kaplanmadan önceki haline dönebilmesi gerekmektedir.

Araç Giydirmenin Reklam Etkisi

Reklam sektöründe reklam yapılabilecek çok fazla alan bulunmaktadır. Televizyon, Radyo, Gazete, Dergi, Tabela, Billboard, v.s. bu çeşitliliğe çok daha fazla örnek ekleyebiliriz. Televizyon, Radyo, Gazete reklamları hem zaman açısından hem de fiyat açısından firmaları zorlamaktadır. Markavinci olarak fiyat ve hedef kitle açısından Araç Giydirmenin önemli bir reklam kalemi olduğunu düşünüyoruz.
İster şahsi aracınız olsun ister firma aracı olsun sürekli trafikte olacağından gezici reklam tabelanız olacaktır. Bu sebeple Araç Giydirme önemlidir. Araç Giydirme için ayıracağınız bütçe Televizyon, Radyo, Gazete gibi reklam kurumlarına verdiğiniz bütçenin çok altındadır.
Bir defay ödeyeceğiniz bu ücret karşılığında aracınızın üzerindeki reklamı 5-7 yıla kadar kullanabilirsiniz. Sonrasında renklerinde solma meydana gelecektir ve giydirme işlemini yenilemek yada sökerek aracı eski haline döndürmeniz gerekecektir. Görüldüğü üzere bir defa ödeme yaptığınız reklamı 7 yıla kadar kullanabiliyorsunuz. Firma araçları olup ta Araç Reklamı yaptırmayanların sayısı gün geçtikçe azalmaktadır. Bu da Araç Giydirmenin ne kadar başarılı olduğunun bir ispatıdır.
Cast Folyo : Araç Giydirme yapılacaksa tartışmasız tercih edilmesi gereken üründür.Özelliği çok ince ve çok esnek olmasıdır. Eğer giydirilecek araç kanallı ise Cast folyoya baskı yapılması gerekmektedir aksi taktirde sıcaklığının düştüğü anda yada sıcaklık arttığı anda, ısı ile yapıştırılan yüzeylerin atma yaptığı görülmektedir..
paragrafaracgiydirme

Stand, Fuar Standı ve Dönkart

Fuar Stand Giydirme

Gelişen teknolojiler bireylerin sürekli bir değişim sürecinde olmasını sağlamıştır. Sektörler de bu teknolojiler dahilinde daha kaliteli üretim gerçekleştirmektedir. Ancak bazı unsurlar ele alındığı zaman teknoloji yeterli gelmeyebilmektedir. Özellikle aynı sektörde faaliyet gösteren firmalar; rakip firmaları sistemden bloke ederek sektörde öncü olabilmek adına teknolojiye ilave olarak başka alternatiflere de yönelmektedir. Bu süreçte ise reklamcılık ile karşılaşmaktadırlar. Reklamcılık firmaların bilinirlik ve tanınırlığını artırmaktadır. Bu neden ile hedeflerine daha kaliteli bir şekilde erişmektedirler.

İş dünyasında ticari ilişkileri kuvvetlendirme ile firmaların kendilerini tanıtma maksadı ile düzenleniyor olan fuarlar, belirli aralıklar ile gerçekleşmektedir. Fuar alanları içerisinde çeşitli ebatlar ve şekillerde stand yerleri mevcuttur. Fuar alanlarında tercih edilen standlar, fuar süresi içinde firmaların hem ofisleri hem de en iyi reklam kanalları olmaktadır.

Dolayısı ile bu noktaların en iyi şekilde tasarlanması firma kalitelerini artıracaktır. Sizlerde alanında uzman kişilerden bu hizmeti alarak firmalarınızın tanıtımlarınızı en iyi şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Fuar stand giydirme uygulaması gerek rakipleriniz gerek ise de iş çevrelerinizden dostlarınıza karşı firma duruşunuzu sergileyecektir. İstanbul fuar stand giydirme hizmetinizi alanında uzman kişilerden aldığınız takdirde sizlerde işinizin kalitenizi artırabilirsiniz.

Fuar Stand Giydirme Nedir?

Katılacağınız fuar için önceden stand incelemesi yapmanız ve bütçeniz doğrultusundaki büyüklüğe sahip bir standı kiralamanız gereklidir. Çünkü kiraladığınız stand firmanızı temsil edeceğinden ötürü gerekli reklam çalışmalarına tabi tutulacak ve buda ekstra bir maliyeti doğuracağından gerekirse yerden kısıp, reklam konusunda cömert davranmanız menfaatinize sonuçlanacaktır.

Dolayısıyla bu noktada merak ettiğiniz Fuar stand giydirme fiyatları da sizlerin tercih ettiğiniz stand alanı ve tasarım ile alakalı olacaktır. Mevcut bir tasarımın uygulanması ile kişiye özel tasarımlar arasında fark vardır. Ayrıca küçük ve geniş alanların reklam giydirme uygulamaları da yine farklı maliyetleri içerecektir. Bu sebeple öncelikle standı kiralamalı ve ardından Fuar stand giydirme konusunda istediğiniz tasarıma bağlı fiyat konusu konuşulmalıdır.

stadfuar

Süblimasyon ve Transfer Baskı

Süblimasyon sözlük anlamı olarak katı bir maddenin ısı uygulamasıyla birlikte katı halden, sıvı hale dönüşmeden direk olarak gaz haline geçme olayıdır. (Kömürün yanarak duman olması gibi…) Dijital baskı boyalarıyla birlikte yapılan sublime yani transfer baskıdaki kimyasal reaksiyon bu şekilde meydana gelmektedir. Süblimasyon boya parçacıkları, süblimasyon boyası içerisinde mikro parçacıklar halinde katı halde bulunurlar. Süblimasyon boyası, dijital baskı makineler aracılığı ile transfer baskı kağıtları üzerine aktarılır. Transfer baskı kağıtları, baskı yapılmak istenilen yüzey üzerine konularak, transfer baskı makineleri ile birlikte önceden belirlenmiş sıcaklık altında preslendiğinde transfer kağıdı üzerinde bulunan mikro parçacıklar halindeki katı süblime boya parçacıkları gaz haline geçer (Baskı yapılan kumaş transfer baskı kağıdı üzerindeki boyayı içerisine hapseder, Böylelikle baskı gerçekleşmiş olur.) Eğer ortamda polyester molekülleri bulunuyorsa, gaz haline geçen boya polyester moleküllerini boyar. Baskı yapılacak yüzey polyester içermiyorsa gaz haline geçen boya havaya karışır. Buradan da anlaşılacağız üzere süblimasyon transfer yöntemiyle baskı yapılacak ürünlerin üzerinde polyester, polyamid molekülleri mutlaka olmalıdır. Aksi halde transfer sağlanamaz.

Baskı Yapılabilecek Malzemeler
Genel olarak spor ve dış giyimde polyester ve polyamid (likra, naylon) kumaşlara baskı için kullanılır. Spor giyimde ve dış giyimde karışık sentetik (min %60 sentetik fiber) kumaşlara baskı için kullanılır. Kayak bordları, rüzgar sörf bordları, su kayağı malzemeleri gibi spor malzemelerinin üretiminde plastik hammaddeli polyester maddeli yüzeylerde baskı için kullanılır. Tahta, seramik, cam gibi yüzeyleri polyester hammaddeli ve polyamid hammaddeli kaplama ile kaplanmış her türlü malzeme üzerine baskı için kullanılır.

Kullanım Alanları
Bayrak, spor tekstili, ev tekstili ve reklam sektöründe kullanılan kumaşların baskısı, Polyester kaplamalı metal, plastik, ahşap, seramik ve benzeri ürünlerin baskısı.

similasyon

Broşür, El İlanı ve İnsert

Şirketlerin ve hatta çok küçük merkezlerin bile artık sürekli olarak matbaalar ile çalıştığını biliyoruz. Bunun nedeni ise pazarlama faaliyetleri çok önemli bir reklam çeşididir çok fazla Broşür Basımı ve El İlanı basılıyor olmasıdır. Eczanelerden tutun da marketlere ufak kafelere veya tekstil mağazalarına kadar pek çok firma ve marka artık el ilanı hazırlatıyor. Yolda yürürken bile sahada çalışan kişiler sizlerin eline sürekli bir ilan ve broşür sıkıştırmaya çalışırlar. İşte bu bir pazarlama faaliyetidir elbette. Bu sayede merkezin yakınında dağıtılmış olan ilanlar ile sizler hem kampanyalardan haberdar olmuş olursunuz hem de yeni açılan ya da yenilenen merkezleri öğrenmiş olursunuz. Bu gibi pek çok farklı sebep ile firmalar açısından matbaa ile iletişime geçerek bir el ilanı ya da broşür hazırlatmak istiyorlar. Sipariş formuna ise bazı bilgileri girerek kolay bir şekilde matbaa personeli ile iletişime geçebilirsiniz. Hem fiyat hem de süreç hakkında kısa sürede bilgi sahibi olmuş olursunuz. İlk olarak kaç adet basılacağı hangi kağıda basılacağı yani kağıt gramajı veya kağıt özelliği belirtmek gerekiyor. Sonrasında ise kaç renk baskı yapılacağını da söylemek gerekiyor. Üstelik grafik tasarımı siz mi yapmış olacaksınız yoksa matbaadan mı bekleniyor bunu da bilmek önemlidir. Grafik tasarım isteniyorsa tasarımın nasıl olması istendiğine dair bilgi vermek ve örnek beklemek durumunda kalmış oluyorsunuz haliyle.

brosurparagraf

Takvim, Ajanda, Menü ve Davetiye

You can make sure your visitors upload to your website with this system. You can allow them to upload either for free or you can determine a price per item. You can make additional pricing in special listings with Featured Points feature. Also additional Membership system is ready for use.

paragrafbaski

Promosyon Ürünleri

Yılın her haftasında yaptığımız düzenli ithalatlar ile portföyümüzdeki kurumsal müşterilere ve iş ortaklarımıza hızlı ve kaliteli promosyon ürünleri sunuyoruz.

Türkiye’nin her yerine ücretsiz teslimat, tüm ürünlerde ücretsiz baskı hizmetlerimiz ve profesyonel müşteri desteği ve hızlı tedarik süreleri standartlarımızı oluşturmaktadır.

Şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayacak promosyon usb flash bellek seçenekleri, en çok tercih edilenler arasında yer alan promosyon kalemler, farkındalık yaratmak isteyenler için promosyon ajanda gibi yüzlerce ürün ile geniş bir ürün kataloğu sunuyoruz.

Türkiye’nin neresinde bulunuyor olursanız olun hızlı ve ücretsiz teslimat hizmetimiz ile istediğiniz promosyon ürününe hemen sahip olabilirsiniz. Satın alınan tüm ürünlerde sunduğumuz ücretsiz baskı hizmeti ve aklınıza takılan her soruyu yanıtlayabilecek müşteri desteğimiz ile sizlere en yüksek standartlarda hizmet veriyoruz.

Yukarıda güncel ithalat kargo tarihlerimizi ve aşağı kısımda da seçtiğimiz bazı öne çıkan promosyon ürünlerini paylaşıyoruz.

paragrafpromosyon

Web Sitesi, Banner Tasarımı

Gelişmiş teknolojik alt yapılar ile internet ortamında tüm ihtiyaçlarınıza uygun şekilde yazılım alt yapısı hazırlıyoruz. Yapılacak tüm sitelere özel yazılım alt yapısı kullanarak ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir yapı oluşturuyoruz. Web Yazılımlarımızda ihtiyacınız olan tüm modülleri ekleyebiliyoruz.

 

Ayrıca bugüne kadar kendini ispatlamış ürünlerimizden ve hazır modüllerimizden ihtiyacınıza göre seçip gerekirse özelleştirerek hızlıca uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Daha Hızlı Altyapı Kendimize özel geliştirdiğimiz sistemimiz ile yazılım alt yapınız için kullanılacak tüm kodları , Scriptleri ve Elementleri arka planda stabil hale getirerek çok daha hızlı çalışmasını sağlıyoruz. Kullanım kolaylığı sağlaması web yazılımlarının vazgeçilmezlerinden birisidir.  Özel panelimiz ile kullanımı çok kolay olan bir arayüz tasarladık. Özel Panelimiz ile herkesin çok kolay anlayabileceği ve daha kullanışlı ve esnek bir yapı ile veri girişini kabus olmaktan çıkarıyoruz.

Yazılım güvenliği günümüzde artık neredeyse tüm verilerin internet ortamında kullanıldığı bu günlerde çok büyük önem taşımaktadır. Verilerinizin daha güvenli hale gelebilmesi için kullandığımız yazılım alt yapısını özel yazılımlar desteği ile test ederek veri güvenliğini sağlıyoruz.

Projeniz Emin Ellerde

Web işlerinin tasarım ve hazırlanmasına geçiş yapılmadan önce en çok dikkat edilen temel hususlardan birisi de web projeleri yönetmi olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuda tüm evrelerde sınırsız danışmanlık sağlıyoruz. Herhangi bir projenin bitirilmesi, kodlanması, tasarlanması yahut organize edilmesi süreci proje yönetiminin içerisinde yer almaktadır. Web projelerinin hazırlanması sırasında mutlaka iş ilerleyişinin disiplin çerçevesince olmasına yüksek hassasiyet veriyoruz.

Projenin amacına ulaşması için önceden planlanması gerekmektedir. Çağımız artık hem internet hem de iletişim tabanlı olduğundan dolayı her geçen gün yeni fikirler ortaya çıkmaktadır. Bu fikirleri hayata geçirerek geniş kesimlere duyurmak artık web projeleri yönetimi ile birlikte mümkün olmaya başlamaktadır. İşe proje analizi ile başlanmaktadır. Projenin ilk örnek çalışmasının da hazırlanılmasının ardından ise süreç başarıyla planlanmış olur. Projenizde yazılım kodlamasının giydirilmesinin ardından ise projenin hayata geçirilmesi için yayın hayatına atılmış olur.

Gelişmiş CMS paneli ile içeriklerinizi hiçbir 3. parti yazılım olmaksızın değiştirebilir ve yeni içerik ekleyebilirsiniz. Sunduğumuz panel ile sitenizin % 99’luk kısmını dinamik hale getiriyoruz. Panelimizde Arama Motoru Optimizasyon ayarları , İçerik girişleri , Resim-Fotoğraf editörü , Video , Pdf , Dosya , Esnek kategori modülü , Url, title, meta tag ve tüm site içeriklerini değiştirebilirsiniz. Web projelerinizi daha iyi bir şekilde geliştirmenize olanak tanır. Paneli her müşterimize ihtiyaçları doğrultusunda modül ve özellik ekleme işlemleri yapıyoruz. Kısaca bu tür çalışmalar için öncelikli olarak analize, plana, yenilikçi fikirlere gereksinim olduğunun altını da çizmek isteriz.

paragrafweb

Afiş ve Poster

Bir ürün, hizmet, organizasyon, veya kampanyanın duyurulmasında, ilan edilmesinde kullanılan görsel reklam aracı olarak tanımlayabileceğimiz afişler kullanım alanlarına göre farklı ölçü ve baskı seçenekleri ile üretilebilir.

Afişler daha çok ürün veya hizmet tanıtımlar için kullanılır. Posterler ise bir etkinlik veya kişiye yönelik ağırlıklı fotoğraf, resimden oluşan görsel tanıtım aracıdır. İlan duyuru ve organizasyonlar açık hava reklam ürünleri ile duyuru yapılacaksa burada önemli iki faktör kendini gösterir bunlardan birincisi iyi bir afiş-poster tasarımı, ikincisi ise kaliteli matbaa basımı. Belirli tarihlere arasındaki duyurulara yönelik afişlerde üretimdeki teslimat süreci çok önemlidir. Matbaa basım aşamasında yaşanılacak aksaklıklarla zamanında yapılmayan teslimatlar zamansız sorunlara sebep olacaktır. Bu yüzden tasarımı reklam ajansımız tarafından hazırlanan afişlerin matbaa basımında yüksek baskı kalitesiyle tüm üretim proseslerine uygun olarak zamanında teslimat

afis_poster-800x800

Vinil afiş ve Pankart

Pankart Fiyatları

Pankart fiyatları için ister 1 adet (1m) isterseniz 1000 adet olsun ihtiyacınıza yönelik pankart baskı çözümlerimiz den faydalanabilirsiniz. Satılık-Kiralık emlak afişlerini online tasarım yapın en uygun fiyata online sipariş verin.

Pankart Baskı ve Branda Afişler

Pankart baskı ve branda afiş ölçüleri 50x70cm, 60x90cm, 70x100cm, 100x120cm, 100x150cm gibi ebatları değişmektedir. Bu ölçülerde Emlak firmaları satılık kiralık afişlerde neredeyse tüm ölçüleri hatta daha büyük ebatlarda da kullanmaktadır. Kurumsal emlak ve şahıs iş yerleri bu brandalarda 280gr, 440gr ve 510gr vinil brandalar tercih edilir.

Sopalı & Sopasız Pankart ve Branda Afişleri Kimler Nerede Kullanabilir?

Esnaflar, kurumsal firmalar, özel kurumlar, devlet kurumları, siyasi partiler ve kişiye özel baskılar da dahil olmak üzere pankart ve branda afişleri herkes kullanabilmektedir. Dijitalbaski.org üzerinden artık ister 1 adet isterseniz 1000 adete kadar dilediğinizce sipariş verebilir online tasarım yapabilirsiniz.

Pankart ve Branda afişler genellikle duyuru yapmak, bilgilendirme, ürün tanıtımı, kişiye özel baskılar da süpriz yapmak gibi reklam ve tanıtım amaçlı kullanılmaktadır. Hem baskı maliyeti, hem de baskı kalitesi açısından dolayı daha fazla tercih edilmektedir. İster sopalı olarak isterseniz sopasız veya kuş gözü ile bu ürünü asma montajı çok kolaydır.

Tasarımınız yoksa üzülmeyin Ücretsiz olarak sizler için hazır tasarım şablonlarımız mevcut “TASARIMA BAŞLA” butonuna basarak hayal dünyanızda ki afiş pankart tasarımını yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan hazır tasarım ürün şablonları inceleyin ve tasarıma başlayın.. Dijitalbaski.org ile artık her şey daha kolay..

Pankart Boyutları (Ölçüleri)

Pankart boyutları ve ölçüleri standart ölçüleri vardır.  Sizler için firesiz olarak hazırlanan standart pankart ve branda afiş ölçüleri yatay veya dikey olarak kullanabileceğiniz ölçüler

Standart Branda Afiş Ölçüleri ve Pankart Boyutları

  • 50x70cm
  • 70x100cm
  • 80x120cm
  • 100x150cm
  • 200x300cm
  • 300x500cm

Standart ölçüler dışında sizlerin ihtiyacı doğrultusunda size özel ölçü ve boyutlar da pankart boyutları ve branda afiş ölçülerinizi bizlere bildirebilirsiniz.

paragrafvinil1

Tabela ve Uyarı Tabelaları

YÖNLENDİRME TABELASI

Yönlendirme tabelaları kamuların ortak kullanım noktalarında park ve iş merkezleri gibi bir çok yerde kullanılan adı gibi yön vermek amaçlı yaptırımlardır. -Fabrikalarda, iş merkezlerinde, holdinglerde, ofislerde, yollarda, otellerde bu ve bunun gibi kurumların girişlerinde çıkışlarında hangi katta hangi birimin bulunduğunu gösteren yönlendirme tabelaları bulunmaktadır. Bu tabelaların çoğunluğu alüminyum levhalardan üretilir. Örneğin giriş kata 50×70 / 70×100 cm ölçülerinde genel bir yönlendirme tabelası asılır. -Bu tabelalarda kullanılan ürün kalitesine göre fiyatlandırma yapılır. Bu malzemeler vinil, alüminyum olabileceği gibi polikarbon da olabilir. Örneğin alüminyum tabela boyanarak üstüne dekupe edilen yazı karakterlerinden meydana gelir. – Yönledirme reklamları iç mekan ve dış mekan uygulamaları olarak iki çeşittir. * İç Mekan Yönlendirme Reklamları:İş yerinin daha ulaşılır ve düzenli olmasını sağlamaktır. Ofis, plaza, iş merkezi ortamlarında insanların aradıkları kısmı bulabilmeleri için iç mekan yönlendirme reklamları kullanılır. İç mekan yönlendirme tabelaları ofis, plaza, iş merkezlerinin kurumsal bir yapı oluşmasını sağlar. * Dış Mekan Yönlendirme Reklamları: Reklamı yapılacak olan yerin bulunduğu sokak veya cadde başlarında bulunacağı gibi sanayi merkezleri, alışveriş merkezleri girişlerinde de kullanılır. Amaç göz mesafesi olup hedeflenen yerin kolay şekilde varılmasını sağlamaktır. -Yönlendirme uygulamalarında display ürünlerden de faydalanılmaktadır. Bu sayede daha şık ve daha dekoratif uygulamalar yapılabilmektedir. – Sağlamış olduğu kolaylık ile insanların adres bulma sıkıntılarını giderebilmektedir. İnsanların ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan bu tabelalar büyük kolaylıkları beraberinde getirerek yaşanacak olumsuz durumların ortadan kalkmasına.yardımcı olmaktadır.

UYARI VE İKAZ LEVHALARI

İş hayatında veya günlük hayatta önemli olan konulardan bir tanesi ikaz ve uyarı levhalarıdır. İkaz ve uyarı levhaları her an başımıza gelebilecek kazaları önlemek amacıyla gerekli olan yerlere yerleştirmemiz gerekmektedir. İkaz ve uyarı levhaları gerek trafikte gerek iş hayatında gerekse günlük yaşamda insanların can güvenliğini sağlamaya devam etmektedir. İş ve sosyal güvenlik hukukuna göre de mutlaka tehlikeli çalışma ortamlarında ikaz ve uyarı levhalarının bulunmasını emretmektedir. Gerek denetimlerde gerekse işçilerin güvenliğini sağlamakta önemli hususların başında olan ikaz ve uyarı levhalarına gereken önem verilmelidir. Örneğin basınç odaları, radyasyon odaları ve benzeri odalar hamileler açısından ciddi tehlikeler içerir. Bir hamile gelip bilmeden o odaya girerse bebeğinden dahi olabilir. İşletme yöneticileri veya işletme sahipleri bilmeden bir cana kıymış dahi olabilmektedir. Hukuki açıdan da bu durum ile baş etmek zorunda kalabilmektedirler. Çünkü bildiğiniz üzere kanunlar ve yönetmelikler açık ve net olduğu için “ben bu kanunu bilmiyordum” gibi bir cümle sarf etmeniz sizi mümkün değil kurtaramayacaktır. Bu gibi durumlarla karşılaşmadan önce gereken önlemleri, ikaz ve uyarı levhalarını bir an önce gerekli yerlere uygulamanızda fayda görülmektedir.

İŞ GÜVENLİK LEVHALARI

İş Güvenlik Levhaları günümüzde iş ortamlarında bulunması gereken başlıca materyaller arasında yer almaktadır. Uyarı levhaları bulunmayan ortamlar hem iş hukukuna aykırı bir durum oluşturmakta hem de çalışanların hayatını tehlikeye atmaktadır. Örneğin tehlikeli bir cismin üzerine mutlaka dikkat, tehlikelidir, dokunma ve benzeri uyarıların konulması gerekmektedir. Aksi taktirde çalışanlar bu cismin ne olduğunu anlamadan tehlikeli olabilece haraketlere kalkışabilir. Çalışanların dikkatsiz olduğu veya dalgın olduğu durumlarda onları dikkat etmeleri için uyarmak işletme sahiplerine veya işletme yöneticilerine düşmektedir. Bu tedbirler genellikle İş Güvenlik Levhaları ile alınmaktadır. Bu iş güvenliği uyarı levhaları sayesinde çalışanların işletme ortamında önce güvenliğinin sağlaması hususunda en büyük önlemlerden bir tanesi alınmış olmaktadır. İş ortamlarında çalışanların sadece dalgın oldukları zaman değil yemekte, çay molasında ve benzeri aralarda da dikkat etmesi için gerekli olan İş Güvenlik Levhaları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir.Örneğin üretimde yanıcı ve parlayıcı maddeler kullanan işletmeler yemek ve çay molalarında çalışanların çalışma ortamından uzaklaşmasını istemektedir.Bunun sebebi ise sigara ve benzeri maddeleri kullanmak için çakmak ,kibrit gibi araçların dikkatsizlik sonucu yakıla bilmesidir Bu durumlara sebebiyet vermemek için kazalar olduktan sonra değil kazalar olmadan gerekli önlemlerin alınmasında büyük fayda görülmektedir.

 

ACİL ÇIKIŞ LEVHALARI

Acil Çıkış levhaları iş yerlerinin olmazsa olmazlarındandır. Çalışanlar iş sağlığı ve güvenliği konularında, aldıkları eğitim ile işverenin bu konuda vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda, kendilerinin işyerindeki haraketlerinden dolayı diğer çalışanların güvenliğini tehlikeye atmamakla sorumlu kılınmışlardır.

Uyarı-İkaz Levhaları hakkında bilgi almak için;

tabela

Bayrak, Flama ve Roll Up

Roll-Up

Yaptığımız promosyon ürünlerimizde kaliteden taviz vermeden 12 ay boyunca hizmet vermekteyiz. Promosyon ürünlerimiz emsallerine göre daha kaliteli ve yüksek standartta işlenmektedir.

“firmanızın imajını yükseltmek istiyorsanız size hizmet etmeye hazırız…”

roll-up1